Profesjonalne zamówienie kuriera

Codziennie na świecie wysyła się miliony paczek. Czasami trzeba się udać do punktu wysyłkowego, inni wysyłają je przez paczkomaty. Niektórzy chcą to zrobić zwyczajnie z domu. Są na to różne sposoby. Ja sama kiedyś tak robiłam i wcale nie jest to takie trudne. Osobiście znam dwa sposoby wysyłania paczek z domu. Pewnego czasu po raz pierwszy przyszło mi wysłać w taki sposób paczkę. 

Sposoby na zamówienie kuriera do domu

jak zamówić kuriera do domu po odbiór paczkiMiałam swego czasu przyszykowaną paczkę z ubraniami dla mojej młodszej siostry, która mieszka bardzo daleko. Nie miałam jak jej tego sama zawieźć, więc musiałam ją wysłać. Niestety w tym czasie byłam chora i nie mogłam z nią jechać do punktu wysyłkowego. Zadzwoniłam więc do jednej z firm kurierskich i zapytałam wprost: jak zamówić kuriera do domu po odbiór paczki? Pani która tam pracuje powiedziała mi, że wystarczy w tej chwili złożyć zamówienie na kuriera, a on w wyznaczonym przez nich terminie przyjedzie po odbiór paczki. Będzie miał ze sobą blankiet, który będę musiała wypełnić i nakleić na paczkę. Drugi sposób to zamówienie kuriera przez Internet. Muszę wejść na stronę firmy kurierskiej i wypełnić tam formularz zamówienia kuriera. Żaden z tych sposobów nie jest trudny. Z racji tego, że już rozmawiałam z tą Panią, to postanowiłam od razu zamówić tego kuriera do domu. Miał on się pojawić za trzy godziny i faktycznie tak było. Ucieszyłam się, że jest to takie łatwe.

Paczka została odebrana. Powiadomiłam tylko siostrę, że przyjedzie do niej kurier. Zapłaciłam za paczkę, gdy kurier ją ode mnie odbierał. Nie chciałam nakładać tego obowiązku na siostrę. Paczka dotarła do niej po kilku godzinach. Od tamtej pory coraz częściej wysyłam paczki w ten sposób. Nie jest to skomplikowana procedura. Podpowiadam też innym, w jaki sposób zamówić sobie kuriera do domu, by nie chodzić z paczką.