Przedszkole z placem zabaw

Moja córka niedawno poszła do przedszkola. Wysłałam ją do prywatnego przedszkola. Jest niedaleko domu, więc jest mi po drodze do pracy. Idąc zostawiam ją w przedszkolu, a jak wracam to odbieram ją z niego. W tym przedszkolu jest też plac zabaw. Oczywiście na zewnątrz.

Duży plac zabaw w przedszkolu

place zabawPrzedszkole zadbało o dobre warunki dla dzieci. W samym budynku są pokoje, gdzie dzieci mogą się bawić, jeść oraz pójść na drzemkę. Na terenie przedszkola działa tez plac zabaw. Jest on ogrodzony i do niego mają wstęp tylko i wyłącznie dzieci, które chodzą do tego przedszkola. Pracownicy zapewniają naszym dzieciom wyjścia na świeże powietrze, właśnie na ten plac zabaw. Dzieci się wybiegają, wyszaleją i potem jak wracają do domu to są takie zmęczone, że zachowują się grzecznie. Dziecko musi się wybiegać, pobawić. Dosyć szybko wróciłam do pracy po urodzeniu dziecka. Uważam też, że dziecko potrzebuje kontaktów z rówieśnikami, to dobrze wpływa na jego rozwój. Córka z całego pobytu w przedszkolu woli najbardziej chodzić na plac zabaw. Muszę jeszcze zaznaczyć, że nie wszystkie przedszkola mają place zabaw. A ja szukałam takiego, gdzie ten plac będzie. Córka bardzo lubi się bawić na placu zabaw i czasem jak idę z nią w niedziele do parku to ciężko potem ja namówić do powrotu do domu. W parku jest taki ogólnodostępny plac zabaw. Cenię sobie to, że przedszkolanki bardzo pilnują dzieci jak są z nimi na placu. To dobrze wiedzieć, że nasze dziecko jest bezpieczne. W prywatnym przedszkolu plac zabaw jest naprawdę spory, a zabawki na nim są naprawdę bardzo ładne i różnorodne.

Jeśli mogę doradzić w wyborze przedszkola, to zawsze zapisujcie swoje dzieci do takiego przedszkola, gdzie znajduje się plac zabaw. Wtedy mamy pewność, że dzieci będą miały zapewniony ruch na świeżym powietrzu. Pobawią się z innymi dziećmi na dworze. Ja swoją córkę zapisałam właśnie do takiego przedszkola.