Radary prędkości z wyświetlaczem działają na wyobraźnię

W ciągu ostatnich kilku lat przy ulicach polskich miast pojawiły się ogromne wyświetlacze. Kierowcy mogą na nich zobaczyć prędkość z jaką w danym momencie poruszają się swoim samochodem. Każdy taki wyświetlacz połączony jest z laserowym radarem, który na bieżąco przesyła informację o prędkości zbliżających się do niego samochodów.

Zadaniem wyświetlaczy z radarem jest poprawa bezpieczeństwa

radar prędkości z wyświetlaczemModa na radary połączone z ogromnymi i świetnie widocznymi z daleka wyświetlaczami przyszła do nas oczywiście nie skąd indziej jak z zachodu. Przyjęła się i sprawdziła, bo nie da się ukryć, że radar prędkości z wyświetlaczem działa na wyobraźnię kierowcy o wiele lepiej niż prędkościomierz w samochodzie. Kierowca widzi swoją prędkość z daleka a do tego jeszcze może przeczytać prośbę o wolniejszą jazdę. Natomiast kierowcy, którzy jadą zgodnie z przepisami zobaczą ogromny napis z podziękowaniem za bezpieczną jazdę. Działa to na wyobraźnię głównie dlatego, że wyświetlaną na radarze prędkość widzą również wszyscy inni użytkownicy drogi. W miejscach, gdzie zamontowano takie radary, nastąpiła zdecydowana poprawa bezpieczeństwa na drogach. To są fakty potwierdzone przeprowadzonymi badaniami i statystykami. I dlatego właśnie coraz więcej miast i gmin stara się wygospodarować w swoim budżecie wolne środki na postawienie takich wyświetlaczy. A kosztują one na tyle niewiele, że stać na nie każdą – nawet najmniejszą gminę.

Jadąc w terenie zabudowanym nie powinniśmy przekraczać pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Jest to prędkość, która w razie konieczności pozwala szybko i bezpiecznie wyhamować samochód do zera. Miasta dostrzegły pozytywne działanie radarowych wyświetlaczy prędkości i dlatego właśnie możemy je na swoje drodze spotkać coraz częściej.