Rodzaje opon 28 cali

Opony w rozmiarze dwadzieścia osiem cali stanowią bardzo duży odsetek produktów kupowanych w sklepach rowerowych. Z uwagi na tak dużą popularność tego rozmiaru ogumienia producenci oferują wiele typów ich bieżnika. Dzięki temu posiadając rower z kołami dwadzieścia osiem cali, możemy z łatwością poruszać się po wielu rodzajach nawierzchni. Jakie typy bieżnika posiadają tego typu opony?

Opony 28 cali z różnym typem bieżnika

markowa opona rowerowa 28 caliKoła w tym rozmiarze są często montowane w rowerach trekkingowych i wyprawowych. Dlatego markowa opona rowerowa 28 cali jest wykorzystywana jako uniwersalny produkt. Bieżnik o niezbyt zarysowanych klockach nadaje się idealnie jako podstawowy typ klocków do poruszania się po mieście. Opony 28 to także coraz bardziej popularne modele szutrowe. W tym wypadku bieżnik jest już dużo bardziej zarysowany, co sprawia, iż poruszanie się po piasku, szutrze i kamieniach staje się dużo łatwiejsze. Wiele opon ma także hybrydowy rodzaj bieżnika. Taka opona posiada masywne klocki na bokach i bieżnik typu slick na czole. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie dużo lepszego trzymania bocznego w zakrętach, a także odpowiednio wysokich prędkości na asfalcie. W sklepach rowerowych możliwe jest zakupienie opon całkowicie pozbawionych bieżnika, które są przeznaczone dla osób, poruszających się tylko po asfalcie odpowiednich warunkach pogodowych. Taka opona umożliwia rozwijanie bardzo dużych prędkości.

Ogumienie tego typu jest oferowane w wielu typach. Podstawowym elementem odróżniającym poszczególne modele jest gęstość oplotu. Bardzo duża część opon może być używana także wraz z wieloma uszczelniaczami antyprzebiciowymi w płynie. Używanie tego typu uszczelniacza może współgrać z działaniem systemu eliminującymi przebicia w oponach, zwiększając wygodę i bezpieczeństwo.