Rozliczanie zwrotu podatku od zarobków z pracy w Niemczech

 

Polacy masowo pracują poza granicami swojego ojczystego kraju. To nic dziwnego, gdyż tamtejszy rynek to naprawdę spore pieniądze w stosunku do tego co można osiągnąć lokalnie. Najczęściej jest to praca legalna, gdyż przynosi ona wiele dodatkowych korzyści wynikających z tamtejszego prawa podatkowego.

Zwroty podatku z Niemiec

zwrot podatku z niemiecNajczęstszym kierunkiem emigracji zarobkowej ze względu na bliską lokalizację i dobry rynek są Niemcy. Pracuje tam większość Polaków, często nawet na zasadzie dojazdu i powrotu do domu. Legalna praca w tym kraju sprawia, że obowiązuje nas tamtejsze prawo podatkowe i musimy się d o niego stosować, ale zarazem możemy korzystać z ulg podatkowych tam występujących. Podobnie jak w Polsce w Niemczech także obowiązują liczne ulgi podatkowe wynikające z różnych sytuacji. Rodzaje tych ulg i ich wysokość jest uzależniona od wielu czynników, na przykład posiadanie dziecka. Wiele osób nie tylko ma problemy z orientowaniem się w tamtejszym prawie ale także nie znają języka, żeby załatwić wiele formalności. Dla nich zostały wprowadzone w Polsce usługi, które oferują zwrot podatku z Niemiec jak również wielu innych krajów, gdzie jest to możliwe. Osoby tam pracujące znają zarówno prawo, jak i język oraz formalności związane z załatwieniem zwrotu podatku i za pewną prowizję będą pośredniczyły w załatwianiu tej sprawy. Jeśli się sami nie upomnimy o taki zwrot to pieniądze mogą nam przepaść bezpowrotnie, dlatego podjęcie działań w tym kierunku jest dla nas bardzo opłacalne.

Wiele osób działa w taki sposób i są zadowolone z pieniędzy, które mogły odzyskać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby domagać się zwrotu takiego podatku samemu poprzez osobiste stawiennictwo i załatwianie formalności, ale myślę, że nie warto, gdyż prowizje z tytułu pośrednictwa nie są znacząco wysokie.