Sakwy używane na wyprawach rowerowych

Coraz większa popularność maratonów rowerowych i wyścigów długodystansowych powoduje, że rowerzyści są zainteresowani zakupem bardzo dobrze wykonanych sakw rowerowych. Dzięki nim mogą oni przewozić nie tylko ekwipunek zabrany ze sobą z domu, ale także produkty kupione po drodze. Pojemne sakwy są wykorzystywane także do turystycznych wycieczek. Najczęściej montujemy je na bagażniku za pomocą specjalnych uchwytów.

Sakwy turystyczne montowane do roweru

pojemne sakwy do roweruJednym z najważniejszych plusów użytkowania wysokiej jakości sakw rowerowych jest ich wodoodporność. Pojemne sakwy do roweru są szyte z materiału, który w najlepszym stopniu chroni wnętrze sakwy przed nasiąkaniem wodą. Pozwala to na zachowanie suchości ubrań, które włożyliśmy do środka sakwy przed przyjściem ulewy. Wiele dużych sakw ma także system mocowania, usprawniający montowanie sakwy na bagażniku. Dzięki specjalnym, zakrzywionym uchwytom i zatrzaskom, wiele sakw jest unieruchomionych bez konieczności stosowania pasków z rzepami. Osoby jeżdżące w długich rajdach i wyścigach rowerowych cenią sobie także duża ilość przegród, do których możemy włożyć różne rzeczy. Sakwy służą zatem do przewożenia narzędzi, jedzenia czy elementów ekwipunku biwakowego. Tylne torby na bagażnik stanowią podstawowy element wyposażenia roweru, który mamy zamiar zabrać w daleką podróż. Nie oznacza to jednak, że nie możemy używać ich na co dzień w drodze po zakupy.

Tylne sakwy rowerowe są często sprzedawane w zestawach, w których znajdziemy inne torebki, mocowane na ramę roweru. Oprócz właściwości użytkowych nie bez znaczenia jest też kolorystyka toreb, które są montowane do roweru. Dzięki dobraniu odpowiedniego odcienia możliwe jest zachowanie jednolitej kolorystyki toreb, ramy i osprzętu roweru.