Sklep mojej mamy z ręcznie szytymi torebkami

Kiedy moja mama otwierała swój sklep z rzeczami ręcznie robionymi nie spodziewałyśmy się, że odzew będzie tak ogromny i pozytywny. Jak się okazało obecnie panuje ogromna moda na przedmioty handmade, a kobiety na całym świecie niemalże oszalały na punkcie tego typu produktów.

Jedyna w swoim rodzaju torebka

torebki ręcznie robionePoczątkowo sklepik oferował jedynie lalki szyte własnoręcznie przez oczywiście moją mamę. Z biegiem czasu moja mama zaczęła też wyrabiać biżuterię oraz torebki, które okazały się prawdziwym hitem. Pomysł na torebki ręcznie robione pojawił się spontanicznie, kiedy robiłyśmy z mamą porządni w naszym domu. Zauważyłyśmy, że mamy mnóstwo ubrań w których w zasadzie nigdy nie chodziłyśmy i wówczas moja mama postanowiła je przerobić właśnie na torebki. Już po kilku dniach sprzedała w zasadzie wszystkie dżinsowe torebki, jakie wcześniej udało jej się zrobić, a zainteresowanie nimi w żaden sposób nie malało. Kobiety zaczęły pytać, czy mama mogłaby im zrobić torebkę specjalną na zamówienie. Jak się okazało całkowicie przypadkiem mama wbiła się w moment, kiedy torebki handmade zaczęły być bardzo modne, a że mieszkamy w naprawdę małej miejscowości, sklep mojej mamy był jedynym w którym można było takie rzeczy zakupić. Jakiś czas później mama dołączyła do forum zrzeszającym osoby zajmujące się wykonywaniem rzeczy handmade, co pozwoliło jej nabyć więcej wiedzy z tej dziedziny, wymienić się poradami, a także inspiracjami. Bardzo mi się spodobało to, że sfera handmade opiera się na wspólnym wsparciu i pomaganiu sobie, a nie rywalizacji. W internecie z kolei znalazłyśmy mnóstwo sklepów, które oferują sprzedaż takich torebek i nawet zakupiłyśmy dla siebie kilka z nich. Moja mama postanowiła również rozszerzyć swoją działalność zakładając sklep internetowy i jak się okazało był to doskonały pomysł, albowiem sklepy te cieszą się coraz większą popularnością, a także znacznie łatwiej za ich pomocą dotrzeć do większej ilości klientek.

Jako obserwator zauważyłam, że torebki handmade nie bez powodu cieszą się tak wielkim uznaniem. Szyją je bowiem kobiety dla kobiet, więc doskonale wiedzą co powinna zawierać taka torebka idealna. Często kupując w sklepie torebkę napotykamy jej słabą jakość, tudzież pod ciężarem rzeczy, które do niej wkładamy, pasek od torebki wbija nam się w ramię. Tutaj tego nie spotkamy.