Skuteczna w leczeniu tlenoterapia

Osoby, które już przeszły covid, traktowane są jako ozdrowieńcy, który przez określony czas posiadają w organizmie przeciwciała, chroniące ich przed ponownym zakażeniem. Jednakże spora część ozdrowieńców cierpi na różne dolegliwości pocovidowe, które wymagają leczenia.

Dla kogo jest przeznaczona rehabilitacja tlenoterapią?

polecana tlenoterapia - rehabilitacja po covidKoronawirus jest już całkiem dobrze poznaną chorobą, choć ciągle pojawiają się nowe, zaskakujące odkrycia na temat jej przebiegu. Przeważnie osoby obciążone różnymi chorobami, ciężej przechodzą covid, ale ostatnie przypadki pokazują, że niekoniecznie musi tak być. Wiele osób choruje bezobjawowo, a po określonym czasie pojawiają się pewne dolegliwości, które okazują się być skutkami przebytego zakażenia. Przeważnie są to dolegliwości neurologiczne czy też związane z układem oddechowym, które można leczyć tlenoterapią. Wykazuje ona wysoką skuteczność w chorobie dekompresyjnej, zatruciu tlenkiem węgla, urazów wielonarządowych, martwiczego zakażenia tkanek czy też uszkodzonych płuc w wyniku przebytej choroby. Polecana tlenoterapia – rehabilitacja po covid staje się dziś konieczną formą leczenia dla setek tysięcy ozdrowieńców. Jest ona przeprowadzana w komorach hiperbarycznych w wielu miastach Polski i aby się na nią dostać trzeba mieć skierowanie od lekarza lub samodzielnie opłacić zabiegi. Dla uzyskania zadowalających efektów, konieczne jest odbycie przynajmniej dziesięciu zabiegów tlenoterapii, trwających od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut.

Tlen jest nam niezbędny do życia, ale ten, który jest podawany pacjentom podczas pobytu w komorze hiperbarycznej jest czysty bez domieszek szkodliwych substancji oraz pod trzy razy większym ciśnieniem. Ma on zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a także procesy regeneracyjne.