Skuteczny krem konopny

Skóra na twarzy jest bardzo delikatna, dlatego trzeba uważać z eksperymentowaniem z kosmetykami. Stosując niewłaściwe kosmetyki można sprawić, że pojawią się na niej zmiany trądzikowe czy nawet reakcja alergiczna, którą ciężko wyleczyć.

Jak działają popularne kremy konopne?

konopny kremPielęgnacja twarzy wymaga wykonania wielu czynności, które powinny być codziennymi rytuałami. Na pewno ważne jest systematyczne oczyszczanie, złuszczanie, regenerowanie i nawilżania. Najwięcej czasu i uwagi warto poświęcić na nawilżanie, ponieważ skóra każdego dnia traci sporo wilgoci. Najlepszym sposobem na zapewnienie skórze właściwego poziomu nawilżenia jest konopny krem, który polecany jest do pielęgnacji skóry zdrowej jak również problematycznej. Krem ten zawiera olejek oraz ekstrakt konopny z całej rośliny, który jest szczególnie bogaty w kannabinoidy, zwłaszcza CBD. Związki te są znane z szerokich właściwości leczniczych, dlatego świetnie się nadają do stosowania przy trądziku, łuszczycy czy atopowemu zapaleniu skóry. Wykazują one działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i regenerujące. Ponadto w kremie konopnym możemy znaleźć szereg składników uzupełniających, które sprawiają, że pielęgnacja jest kompleksowa. Może to być olejek jojoba znany z dużej zawartości składników odżywczych, antyoksydantów i minerałów. Masło kakaowe nadaje skórze gładkości oraz koi podrażnienia, natomiast olejek cytrynowy działa odkażająco i bakteriobójczo. Krem na lekką konsystencję, która szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów.

Wszystkie kosmetyki konopne są pozyskiwane z naturalnych wyciągów i ekstraktów, zatem są w pełni bezpieczne. Poza kremem konopnym w sprzedaży możemy znaleźć także balsamy, maści i olejki z odmienną zawartością cennych kannabinoidów.