Sprawdź zanim się zobowiążesz!

 

Otwierając swoją działalność gospodarczą jakiś czat temu, nie sądziłam, że rozwinie się ona tak bardzo i pójdzie w kierunku miejsca, gdzie właśnie się znalazła. Zatrudniłam pracowników, zwiększyłam obroty i podpisuję umowy na kwoty, których wcześniej nawet sobie nie wyobrażałam. Ale są też kwestie mniej przyjemne.

Gdzie w Katowicach można zweryfikować dłużnika?

weryfikacja dłużników - KatowiceJak na przykład weryfikacja dłużników. W biznesie jest trochę inaczej niż w życiu prywatnym. Jeśli ktoś nie zapłaci mojej faktury, ja nie mogę zapłacić komuś. I to pociąga za sobą kolejne konsekwencje. Dlatego dłużnicy nigdy nie są mile widziani w interesach i każdy kto chce prowadzić biznes, o tym wie. W tej chwili nie jest żadnym problemem sprawdzenia dłużnika czy nie widnieje na jakiejś liście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę, na przykład weryfikacja dłużników – Katowice i jest w czym wybierać. Zadłużenia się zdarzają i nie jest to niczym wyjątkowym. Chodzi o to, by być tego świadomym. Dlatego zawsze weryfikuję swoich kontrahentów i odkąd to robię, nie wyszłam na tym źle. Czasem opóźniam transakcję, czasem upomina wierzyciela, ale ostatnio kończy się to zawsze skutecznie. Weryfikacja bardzo pomaga w uniknięciu niespodzianki i niewpakowaniu się w kłopoty.

Dlatego też musiałam oddzielić życie osobiste od zawodowego, bo bardzo mi to w pewnym momencie przeszkadzało. Teraz jest zdecydowanie lepiej, a ja jestem zadowolona ze swojej działalności. Zawsze staram się być człowiekiem dla człowieka, zakładając, że ktoś miał dobre intencje, a po prostu się pomylił.