Stoliki z krzesełkami

Urządzanie pokoju dziecka jest niewątpliwie jedną z najprzyjemniejszych rzeczy dla rodziców. To, co się w nim znajduje, powinno być dostosowane do wieku malucha. Dwu – trzylatki mogą już samodzielnie siedzieć, więc można pomyśleć o stoliku.

Z czego są wykonane stoliki dla dzieci?

stolik z krzesełkami dla dzieciW kwestii rozwoju dziecka, nie można go przyśpieszać, ani zmuszać dziecka do robienia rzeczy, których jeszcze nie do końca umie. Aby maluch mógł samodzielnie siadać na krzesełku, to musi się najpierw dobrze nauczyć chodzić, czyli w wieku około dwóch lat można mu kupić stolik z krzesełkami dla dzieci. To dla dziecka będzie nowa atrakcja bo będzie mogło się bawić przy stoliku siedząc jak dorośli. Jego wysokość jest dopasowana do wieku dziecka a krzesełka mają wygodne oparcia. Stoliki są najczęściej wykonane z plastiku, lub drewna. Ze względu na bezpieczeństwo, nie są one produkowane z metalu, bo jest to ciężki materiał. Modele z plastiku są lekkie i odporne na zniszczenia, a drewniane przede wszystkim są ekologiczne. Dla takich maluchów stolik powinien mieć nieco wyższe brzegi, albo jego blat powinien być skonstruowany nieco pod kątem, aby ograniczyć spadanie z niego zabawek. Ponadto taki blat zabezpiecza rozlane płyny przed ściekaniem na podłogę. Dzieci mogą na stoliku układać puzzle, klocki, czy przeglądać książeczki. Niektóre modele posiadają możliwość regulacji wysokości, przez co stolik rośnie razem z dzieckiem i wystarczy mu na dłużej. Stolik z krzesełkami przyda się dziecku do momentu, aż pójdzie do szkoły.

Mebelki dla dzieci najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach, gdzie posiadają one odpowiednie certyfikaty. Wielkość stolika jest najczęściej uniwersalna i spokojnie może przy nim siąść czworo maluchów. Świetnie się sprawdzi w trakcie zabawy z rówieśnikami.