Suchy basen z kulkami

Miejsce zabaw naszych dzieci powinno być przede wszystkim bezpieczne. Dobrze żeby dostarczało wielu bodźców i pozwalało na rozwój nowych umiejętności. Maluchy bardzo lubią piłki, więc basen z kulkami będzie idealnym miejscem.

Zabawa w suchym basenie z piłeczkami

suchy basen z piłkamiNiektóre zabawki są składane i nie zajmują wiele miejsca, kiedy dziecko się nimi nie bawi. Natomiast inne muszą być cały czas rozłożone, gdyż nie ma możliwości zmniejszenia ich rozmiarów. Jedną z takich zabawek jest suchy basen z piłkami. Ma on średnicę około dziewięćdziesięciu centymetrów, jego boki sięgają czterdziestu centymetrów i mają grubość pięciu centymetrów. Dzięki takiej obudowie, dziecko w środku jest bezpieczne i na pewno z niego nie wypadnie w trakcie zabawy. Dodatkowo spód basenu ma kilka centymetrów grubości, aby izolować go od podłoża. W środku basenu znajduje się aż dwieście kolorowych piłeczek, które są wykonane z plastiku. Najmłodsze siedzi bawią się w nim siedząc i wyrzucając piłeczka po piłeczce na zewnątrz, a starsze maluchy, trenują wskakiwanie do piłeczek. Suchy basen możemy postawić w pokoju dziecka bez obawy o jego bezpieczeństwo, gdyż jest on wykonany z miękkiej pianki poliuretanowej, która stanowi stabilną konstrukcję. Maluchy bawiąc się piłeczkami, trenują koordynację wzrok i ręka, co jest bardzo potrzebne w dalszej nauce. Dzieci w tracie zabawy uczą się zręczności i skupiania uwagi przez dłuższy czas na jednym zajęciu. W taką zabawę można wciągnąć całą rodzinę i spędzić miłe popołudnie.

Basen z piłeczkami jest świetnym pomysłem na prezent dla maluchów od około sześciu do nawet dziewiętnastu miesięcy. W sklepach dostępne są warianty kolorystyczne dla chłopców i dziewczynek, natomiast wielkość basenu jest uniwersalna i pasuje na każde dziecko.