Szafki pod zlew

 

Zlew to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. To właśnie tam możemy umyć naczynia czy pobrać wodę potrzebną do przygotowywania posiłków. Odpowiedni zlewozmywak będzie także niekwestionowaną ozdobą tego pomieszczenia. Jednakże, potrzebna jest do niego szafka.

Narożniki pod zlewozmywak

szafka pod zlew narożnyWybór zlewozmywaka do kuchni wiąże się z doborem do niego odpowiedniej szafki. Zlewy mogą być narożne lub bardziej klasyczne, ustawione poziomo. Umieszczenie zlewu w rogu kuchni pozwala na zaoszczędzenie miejsca na blatach. Często narożnik kuchenny jest najrzadziej wykorzystywanym miejscem w kuchni, a wstawienie tam zlewu pozwala na jej zagospodarowanie. Reszta blatów pozostanie wolna – będziemy mogli ich wygodnie używać do innych celów. Poza tym, szafka pod zlew narożny będzie miała większą pojemność od tej tradycyjnej. Zmieścimy tam wszystkie rzeczy potrzebne do, na przykład, sprzątania. Dzięki temu, że szafka taka musi łączyć się z tymi obok w specyficzny sposób, musi mieć ona odpowiedni kształt. Może ona przypominać literę L lub trapez. Przez to jest ona bardziej głęboka od tradycyjnych szafek i można zmieścić w niej dużo więcej rzeczy. Z pewnością schowamy tam kosz na śmieci, różnego rodzaju detergenty czy środki czystości. Zlew umieszczony w rogu kuchni jest tak samo praktyczny i wygodny, jak ten tradycyjny. Dodatkowo, może on być ciekawą i niestandardową ozdobą naszej kuchni. Jego wyjątkowy kształt z pewnością będzie przyciągał uwagę, a zakupienie zlewu z kamienia to zawsze świetna inwestycja w dobry sprzęt.

Zlewozmywaki występują w różnych kształtach i rozmiarach. W niewielkiej kuchni świetnie sprawdzi się narożny zlew, który dodatkowo będzie zachwycał swoim niestandardowym kształtem. Zamontowanie pod nim szafki w kształcie litery L zwiększy powierzchnię przechowywania.