Szukanie używanych maszyn w przetwórstwie mięsnym

 

Prowadzę rodzinną masarnię. Z tego powodu, że jest to interes rodzinny, wiele obowiązków jest rozdzielanych pomiędzy członków rodziny, którzy angażują się w działalność masarni. Jako że rozwijaliśmy się coraz bardziej, poprosiłem syna o to, by zajął się zamówieniem maszyn, których potrzebowaliśmy do poszerzenia naszych możliwości.

Przetwórstwo mięsne – zakup maszyn używanych

maszyny do przetwórstwa mięsnego używaneTo właśnie syn zajmował się stroną technologiczną naszego biznesu. Zajmował się nią w ten sposób, że realizował zamówienia i kontaktował się z różnymi producentami. Jednak znajdowaliśmy się w takiej sytuacji, że z jednej strony musieliśmy się rozwijać i w jak najszybszy sposób naszą produkcję zwiększyć, ale z drugiej strony musieliśmy uważać na nasz budżet i realistycznie podchodzić do naszych możliwości finansowych. Pozostawiłem mu ten problem do rozwiązania i dosyć szybko znalazł właściwe podejście, by wybrnąć z tej sytuacji – maszyny do przetwórstwa mięsnego używane były tym, czego w tym momencie potrzebowaliśmy najbardziej. Używane maszyny wcale nie oznaczają, że są one gorsze. Wręcz przeciwnie, mamy pewność, że są sprawdzone i można je nabyć za niższą cenę niż całkowicie nowe sprzęty. A przecież dodatkowo sprawdzić mogliśmy, czy na pewno są w wystarczająco dobrym stanie, co rzecz jasna zrobiliśmy przed zdecydowaniem się na zakup. I nie znaleźliśmy żadnego powodu, by tego konkretnego używanego sprzętu nie kupić.

Syn zajął się ściągnięciem używanych maszyn i znalazł takie, że gdyby sam nie powiedział, że były one już przez kogoś używane, to bym nawet nie był w stanie tego stwierdzić przez samo przyglądanie się im i wypróbowanie ich. Działały jak nowe, kosztowały mniej – tak więc w bardzo skuteczny sposób pozbył się problemów i zapewnił nam rozwój.