Szybkie grillowanie na biwaku

 

W tym roku miałam okazję spędzić po raz pierwszy wakacje pod namiotami. Wybraliśmy się ze znajomymi nad jezioro, gdzie spędziliśmy kilka miłych dni na polu namiotowym. Z racji tego, że do miasta i jakichkolwiek restauracji było dość daleko, to postanowiliśmy odżywiać się we własnym zakresie. Pierwszego dnia urządziliśmy ognisko, a w pozostałe postawiliśmy na grillowanie.

Jednorazowy grill na biwak

grill ze sklepuNie wiedziałam, że biwakowanie pod namiotami możemy być tak wspaniałym przeżycie. Po raz pierwszy w tym roku miałam okazję spać pod namiotem. Spędziłam ze znajomymi kilka radosnych dni nad jeziorem. Największym wyzwaniem logistycznym było dla nas jedzenie, gdyż do centrum miasta było dość daleko i nie uśmiechało nam się podróżowanie tam codziennie na obiad. Zrobiliśmy więc większe zapasy i jednego dnia zrobiliśmy wspólne ognisko, a w pozostałe każdy grillował we własnym zakresie. Idealnym rozwiązaniem okazał się jednorazowy grill ze sklepu wielobranżowego. Takie grille są bardzo lekkie, zajmują bardzo mało miejsca i szybko się rozpalają. Ich niska cena powoduje, że można na spokojnie kupić kilka sztuk. Co prawd z racji niewielkich rozmiarów potrawy grillują się nieco dłużej, jednak pozwala to na przyjemne spędzenie czasu w towarzystwie znajomych. Grille jednorazowe są też wygodne z tego względu, że nie trzeba ich zabierać ze sobą. Po użyciu można je wyrzucić do dowolnego śmietnika. Są one wykonane zazwyczaj z materiałów biodergradowalnych, dzięki czemu są sprzyjające dla środowiska.

Biwakowanie pod namiotami jest bardzo atarkcyjną formą spędzania wolnego czasu. Miałam okazję tego doświadczyć w tym roku. Warto dobrze zaopatrzyć się na tą okazję. My ze znajomymi kupilićmy kilka jednorazowych grillów, dzięki którym mogliśmy przyrządzić sobie jedzienie bez konieczności jeżdżenia do miasta.