Tani komputer bez systemu

 

Większość osób, które decydują się na zakup komputera, potrafi go obsługiwać w stopniu podstawowym lub średniozaawansowanym. Czyli otrzymując nowy sprzęt, chcą go mieć gotowego do pracy, bez zbędnej zabawy z instalowaniem niezbędnych programów.

Czy warto wybierać komputer bez systemu operacyjnego?

komputery stacjonarne bez systemuZ komputerów korzysta każdy z nas, lecz niewielu potrafi go naprawić. Kiedy psuje się system, szwankują zainstalowane podzespoły lub zwyczajnie został zawirusowany, to oddajemy go do serwisu. Większość z nas nie chce się bawić w instalowanie czy konfigurację programów, na których się nie zna. Dlatego też komputery stacjonarne bez systemu są polecane dla osób, które mają jakieś pojęcie o działaniu komputera i potrafią z nim zrobić wiele rzeczy. Kupując komputer z wgranym systemem operacyjnym jednego z czołowych producentów, możemy od razu po zakupie go skonfigurować i przystąpić do pracy. Natomiast model bez systemu, jest praktycznie bezużyteczny, bo system pozwala na włączenie jakiegokolwiek programu komputerowego. Żeby zacząć z niego korzystać, trzeba mieć na płycie gotowy system operacyjny, który wystarczy wgrać i skonfigurować. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możemy samodzielnie wybrać system, z jakiego będziemy chcieli korzystać, a nie być zdani na to, co już jest w kupionym sprzęcie. Systemy operacyjne na komputerach stacjonarnych są identyczne jak na laptopach. Na takie rozwiązanie jest też tańsze, ponieważ komputery bez wgranego oprogramowania są o około trzydzieści procent tańsze.

Znaczna większość klientów wybiera komputery stacjonarne z wgranym systemem operacyjnym, pomimo, że są one nieco droższe od tych bez systemu. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które należy rozważyć przed dokonaniem wyboru konkretnego modelu.