Udało mi się założyć firmę w Niemczech

Dołowało mnie to, że w moim kraju nie miałam możliwości rozwoju w swoim zawodzie. Byłam fryzjerką i o ile uwielbiałam pracować w tym zawodzie, o tyle moja pensja była naprawdę niska. Dowiedziałam się od koleżanki, która również była fryzjerką, tyle że w Niemczech, że tam można w tym zawodzie zarobić naprawdę dużo więcej. Trzeba tylko założyć własną firmę.

Koleżanka pomogła mi założyć firmę w Niemczech

firma w niemczechZdecydowałam się wyjechać i założyć własną firmę fryzjerską w Niemczech. Bardzo szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Założona przeze mnie firma w Niemczech prosperowała bardzo dobrze i to od samego początku. Jej założenie również nie okazało się zbyt skomplikowane, tym bardziej że koleżanka pomogła mi przejść przez wszystkie formalności. Po skompletowaniu potrzebnych dokumentów musiałam zarejestrować firmę w urzędzie oraz „skarbówce” oraz wnieść opłatę za założenie własnej działalności na terenie Niemiec. Jej wysokość nie była na szczęście zbyt wysoka. Najważniejsze było dla mnie to, że mogłam skorzystać z zasad opodatkowania dla małej działalności gospodarczej, dzięki czemu zarabiałam naprawdę dużo. Byłam bardzo zadowolona. Aktualnie sama pomagam swoim koleżankom w przyjeździe do Niemiec i założeniu tutaj własnej firmy, ponieważ pod względem zarobkowym naprawdę bardzo się to opłaca.

To co było dla mnie bardzo ważne to również fakt, że nie musiałam posiadać adresu zameldowania na terenie Niemiec, żeby móc tutaj założyć własną firmę. Musiałam jedynie wskazać adres, gdzie będzie znajdowała się jej siedziba i gdzie będę świadczyła swoje usługi. To było dla mnie bardzo duże ułatwienie „na start” przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej w tym kraju. Wszyscy mi mówią, że bardzo dobrze zrobiłam, że wyjechałam.