Usprawniona obsługa poprzez odpowiedni przełącznik

Przełącznik nazywany inaczej switchem, jest to urządzenie, które łączy segmenty sieci komputerowej. Jego zadanie opiera się na przekazywaniu sygnału w pakietach telekomunikacyjnych. Dzieję się tak poprzez analizę adresów mac nadawcy i odbiorcy. Sygnał przekazywany przez przełącznik nosi nazwę ramki.

Odpowiedni przełącznik dla wymagających użytkowników

przełącznik zarządzalnyUrządzenie to obsługuje zaawansowane funkcje drugiej warstwy modelu ISO. Switche ethernetowe można podzielić na dwa główne rodzaje, niezarządzalne i zarządzalne. Te pierwsze nie pozwalają konfigurować żadnych dodatkowych ustawień. Model bardziej zaawansowany, czyli przełącznik zarządzalny działa na tej samej zasadzie, co jego słabszy model. Jedyną różnicą jest możliwość konfiguracji wielu dodatkowych ustawień. W switchach zarządzalnych zastosowano wiele nowoczesnych zabezpieczeń chroniących je przed atakami sieciowymi. Urządzenie korzysta z zaawansowanych opcji obsługi. Dzięki temu zapewnia lepszą jakość przekazu danych w sieci. Mimo swojej złożonej budowy, przełącznik jest prosty w obsłudze i zarządzaniu dodatkowymi opcjami. W zarządzaniu przełącznikiem użytkownikowi pomaga czytelny interfejs graficzny zamieszczony w przeglądarce internetowej. Przekazywanie danych w postaci ramek odbywa się w różnych trybach pracy. By mieć możliwość wyboru odpowiedniego trybu należy skorzystać z przełączników zarządzalnych. Switche tego typu obsługują wiele funkcji opartych o interfejs Ipv6. 

Podsumowując, przełączniki zarządzalne to dobry wybór dla każdego, kto ceni sobie wysoką jakość pracy. Liczne funkcje zawarte w przełączniku usprawniają tylko jego działanie. Jest to produkt wybierany często przez dostawców usług internetowych. Obsługa odpowiednich protokołów umożliwia przełącznikowi zarządzalnemu przekazywanie istotnych informacji o jego statusie.