Wybieramy płyn do soczewek

Soczewki to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych okularów i wybawienie dla niejednego z nas. Aby cieszyć się z ich użytkowania niezbędna jest właściwa pielęgnacja i przechowywanie tego produktu, aby cieszyć się nim przez dłuższy czas i nie narażać się na wystąpienie reakcji alergicznej czy stanu zapalnego spojówki. Z pewnością pomoże nam w tym odpowiednio dobrany płyn do pielęgnacji soczewek.

Jaki płyn do soczewek wybrać?

wielofunkcyjny płyn do soczewek opti freeWybór płynu na ogromne znaczenie. Pewnie nie raz przekonał się o tym niejeden z nas, kiedy podczas poszukiwań odpowiedniego dla nas produktu musieliśmy przetestować wiele wariantów, by trafić w końcu na ten, który nie wywołał reakcji alergicznej. Oczywiście jeśli korzystamy z soczewek jednodniowych, używanie płynu do soczewek jest zbędne. Natomiast w przypadku soczewek miesięcznych jest to warunek konieczny, aby odpowiednio zdezynfekować, oczyścić i przechować produkt do następnego założenia. Używanie do tego celu wody z kranu jest zabronione! Tylko w awaryjnych przypadkach, kiedy nie mamy możliwości zakupu specjalnego płynu, możemy użyć do oczyszczenia niegazowanej wody mineralnej ze świeżo otwartej butelki. W pozostałych sytuacjach używajmy specjalnego płynu. Na rynku mamy preparaty o różnym przeznaczeniu: spłukujące, dezynfekujące i wielofunkcyjne. Najlepiej zainwestować w ten ostatni, na przykład wybierając wielofunkcyjny płyn do soczewek opti free. Cena takiego produktu jest odrobinę wyższa niż pozostałych płynów, ale jest to spowodowane obecnością w składzie dodatkowych substancji, które mają za zadanie nawilżyć soczewkę i ułatwić jej późniejsze zakładanie.

Aby w pełni wykorzystać potencjał i cieszyć się z korzystania z soczewek kontaktowych niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Użycie specjalnego płynu do przechowywania jest niezbędne w przypadku korzystania z soczewek tygodniowych lub miesięcznych, które należy dezynfekować i oczyszczać, aby uniknąć wystąpienia podrażnień i alergii.