Wybór pościeli do łóżeczka

 

Narodziny dziecka to z pewnością najpiękniejszy czas w życiu każdej kobiety jak i mężczyzny. Z niecierpliwością oczekujemy przyjścia na świat wyczekiwanego maluszka. Zanim jednak to nastąpi staramy się przygotować wszystko to, co jest niezbędne dla Naszego dziecka. Nie sposób tutaj pominąć wybór łóżeczka i pościeli do niego. 

Wybór pościeli do łóżeczka

pościel do łóżeczka 120x90Na samym początku matki stawiają na zakup rożków, czy też becików zamiast kołderki. Dopiero jak dziecko podrośnie zaczynają rozglądać się za pościelą. Najczęściej stawiają na pościel do łóżeczka 120×90, a w późniejszych latach zazwyczaj zmieniają na rozmiar 135×100, która przeważnie sprawdza się do 7-8 roku życia pociechy. Jest wiele rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. Przede wszystkim warto zastanowić się nad materiałem z jakiego będzie wykonana pościel. Najlepiej sprawdzi się 100% bawełna, która jest w pełni naturalna i przepuszcza powietrze. Dodatkowo tak wysoka jakość przyczyni się do większej wytrzymałości, ponieważ nawet po kilkunastu praniach będzie wyglądać jak nowa. Również duża ilość młodych rodziców stawia na satynę bawełnianą, która dostosowuje się do ciała, przy czym jest bardzo miła i delikatna w dotyku. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na certyfikaty i atesty – jest to istotne, ponieważ najgorszą rzeczą jest cierpienie maluszka wywołane podrażnieniem. Najbardziej charakterystyczny jest certyfikat OEKO-TEX Standard 100, który jest międzynarodowym znakiem wartości produktów włókienniczych. Poświadcza on o braku toksycznych substancji (barwniki, metale ciężkie, pestycydy).

Biorąc się za poszukiwania pościeli gama wzorów i kolorów jest nieograniczona. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się robienie pościeli na zamówienie według upodobań zamawiającego, gdzie w skład wchodzi od kilku do kilkunastu elementów, tak by cały kącik dla dziecka wyglądał estetycznie i schludnie. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.