Wygląd i właściwości pokrycia trzcinowego

Przed decyzją o tym, jakie dokładnie pokrycie dachowe ma znaleźć się na konstrukcji konkretnego budynku, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie zawsze nowoczesne rozwiązania są najlepsze. Tym bardziej że nawet te pochodzące z poprzednich dekad mogą być ciekawie modyfikowane. Dlatego informacje o pokryciu dachowym z trzciny są często poszukiwane przez różnych ludzi.

Skąd zainteresowanie dawnymi pokryciami dachowymi?

pokrycia dachowe trzcinaRzeczywistych przyczyn aktywnego zainteresowania tymi właśnie pokryciami wykonanymi z trzciny lub słomy można doszukiwać się między innymi w ich znakomitym wyglądzie. Czasami trzeba się na coś takiego zdecydować, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy konkretny budynek doskonale wygląda. Jeżeli chodzi o pokrycia dachowe trzcina sprawdza się naprawdę dobrze, ponieważ została na różne sposoby i zabezpieczona między innymi przed pochłanianiem wilgoci. Ze względu na grubość warstwy takiej trzciny można coś takiego od razu potraktować jako pewną izolację chroniącą przed stratami ciepła. Tym bardziej że trzcina wcale nie musi być układana tylko i wyłącznie na drewnianych elementach. W zależności od indywidualnych życzeń klienta pod warstwą trzciny związanej najczęściej przy użyciu miedzianego drutu może znaleźć się papa lub nawet blacha. Oczywiście wtedy wszystko musi być wykonane w taki sposób, żeby te elementy były skutecznie zamaskowane przez warstwę właściwie rozmieszczonej trzciny.

Nawet jeżeli taka trzcina będzie dodatkowo pokryta specjalną substancją chroniącą przed pochłanianiem wody z powietrza lub nawet przed ogniem to i tak konkretne pokrycie zachowuje swój naturalny wygląd. Trzcinę na pokrycie dachowe trzeba oczywiście przygotować z wyprzedzeniem. Czas potrzebny na bezpośrednią realizację takiego zlecenia też może być różny.