Wykwalifikowani pracownicy z Mołdawii

 

Polscy pracodawcy coraz częściej szukają pracowników poza granicami naszego kraju. Umożliwiają im to agencje, które pośredniczą w zatrudnianiu takich osób. Jeśli myślimy o zatrudnieniu zagranicznego zaciągu pracowniczego, zarówno do prac fizycznych, jak i umysłowych, pracownik z Mołdawii będzie strzałem w dziesiątkę. 

Agencje pośredniczące w zatrudnieniu Mołdawian

pracownicy z mołdawiiZe względu na koszt zatrudnienia oraz utrzymania pracownika, pracodawcy decydują się na zatrudnianie osób z byłych republik radzieckich. To obszary, które często nadal są pod kontrolą Kremla i nie ma w nich warunków do rozwijania się, ani życia na satysfakcjonującym, wysokim poziomie. Wyjazd z kraju, jest dla wielu Mołdawian szansą na nowe, lepsze życie. Mołdawianie to ludzie uśmiechnięci, życzliwi i bardzo pomocni, w tych kwestiach bardzo przypominają naszą mentalność. Szybko się uczą i adaptują do nowych warunków. Niektórzy z nich, już po bardzo krótkim czasie potrafią porozumiewać się w naszym języku w stopniu najbardziej podstawowym. Agencje oferują usługi zarówno pracowników fizycznych, jak i umysłowych. Zarówno w pierwszym, jak drugim przypadku to wykwalifikowani pracownicy, którzy są kierunkowo wykształceni i posiadają niezbędną, fachową wiedzę. Pracownicy z Mołdawii to doskonała opcja dla każdego przedsiębiorcy, który chce zredukować koszty w swojej firmie. Z agencją, która zatrudnia pracowników z Mołdawii możemy nawiązać kontakt drogą mailową lub też możemy to zrobić telefonicznie.

Polskie firmy coraz bardziej skłaniają się do zatrudniania osób spoza Unii Europejskiej. Ma na to wpływ wiele czynników, jednak tym decydującym, są oczywiście koszty ich zatrudnienia. W przypadku pracowników z Mołdawii, mogą być one niższe o kilka, a czasem kilkanaście procent.