Wynajem mieszkań dla studentów w Poznaniu

 

Poznań od lat należy do miast, w których poziom zamożności mieszkańców należy do najwyższych w skali całej Polski. Zaletą dla inwestorów jest nie tylko bliskość zachodniej granicy, ale też liczba mieszkańców przekraczająca 500 000 osób, i to bez studentów, których w Poznaniu może być nawet ponad 100 000. Nic więc dziwnego, że w takich warunkach kwitnie rynek wynajmu nieruchomości.

Zalety wynajmu mieszkań dla studentów

mieszkania poznańTak jak w innych dużych miastach akademickich, wynajem mieszkań w Poznaniu opiera się przede wszystkim na studentach. Mieszkania na wynajem w Poznaniu bardzo często dzielone są na odrębne pokoje, dzięki czemu wynajmujący podpisuje umowę na pokój, a nie na cały lokal. Mieszkania w Poznaniu są jednak stosunkowo drogie i nie każdego stać na taką inwestycję. Średniej wielkości mieszkanie na sprzedaż w Poznaniu składające się z trzech pokojów to wydatek przekraczający często 500 000 złotych. Z tego powodu w Poznaniu bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kawalerki na sprzedaż, które znikają z rynku najszybciej. Oczywiście cena takich mieszkań za jeden metr kwadratowy jest wyższa, niż w przypadku większych mieszkań, ale z uwagi na mniejszy metraż cena ostateczna jest zdecydowanie bardziej osiągalna, niż w przypadku mieszkań dwu, czy trzypokojowych. W przypadku kawalerek umowa najmu dotyczy jednak całego lokalu, co nie każdemu wynajmującemu odpowiada, biorąc pod uwagę prawa najemców uniemożliwiające właścicielowi wejście do własnej nieruchomości.

Biorąc pod uwagę oferty banków dotyczące stóp zwrotu z inwestycji trudno się dziwić rosnącej popularności mieszkań kupowanych w celach inwestycyjnych. Nawet ich szybko rosnące ceny nie wpływają negatywnie na ilość sprzedawanych nieruchomości co pokazuje, jak duży potencjał ciągle ma ten rynek.