Zabiegi w komorze hiperbarycznej

Medycyna w ostatnich dekadach zrobiła naprawdę duży krok naprzód. Zarówno rozwój samej medycyny, jak i technologii sprawił, że długość życia w ostatnim czasie znacznie się zwiększyła. Okazuje się bowiem, że obecnie mamy dostęp do takich metod leczenia, dzięki którym możemy liczyć na szybki powrót do zdrowia, a także rehabilitację po przebytych chorobach.

Zalety regularnego korzystania z komory hiperbarycznej

komory hiperbaryczne warszawa wolaWśród wielu zabiegów, które dostępne są w ofercie poradni medycznych, w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się tlenoterapia w komorze hiperbarycznej. Zabieg ten polega na podawaniu tlenu pod zwiększonym ciśnieniem, które wynosi około trzech atmosfer. Dokładne parametry jednak ustala lekarz w oparciu o wywiad oraz badanie przeprowadzone na konkretnym pacjencie. Sam zabieg trwa około godziny i wykonywany jest z użyciem maseczki. Dzięki maseczce i zwiększonemu ciśnieniu więcej tlenu dociera do naszych płuc, a w związku z tym także do naszego krwioobiegu. Jeśli chodzi o komory hiperbaryczne Warszawa Wola jest miejscem, gdzie zabieg wykonamy nie tylko odpłatnie, ale również w ramach środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Zabieg wykonywany jest w jednej z nowoczesnych komór, dzięki czemu możemy mieć pewność, że będzie on skuteczny. Warto wiedzieć również komu polecane są zabiegi w komorach hiperbarycznych. Przede wszystkim są to osoby, które mają zmniejszoną saturację krwi, a także przy zatruciu czadem. Również osoby z silną niedokrwistością powinny rozważyć korzystanie z takiego zabiegu.

Doniesienia mówią, że terapia tlenem sprawdza się także w przypadku częstych napadów migreny, czy też przy nadciśnieniu i trudno gojących się ranach. Zwiększony poziom tlenu we krwi stymuluje komórki do odnowy i regeneracji, dzięki czemu nawet głębokie owrzodzenia i odleżyny goją się łatwiej. Myślę, że warto jest rozważyć skorzystanie z takich zabiegów.