Zabrałem rodzinkę na wycieczkę do Torunia

Ostatnio szukałem pomysłu na jednodniowy wypad z rodzinką. Chciałem zabrać żonę i synka do jakiegoś pięknego polskiego miasta, w którym można by ciekawie spędzić cały dzień. Mój wybór padł na Toruń, do którego z naszej wioski jest niespełna dwieście kilometrów. Postanowiliśmy wyjechać w sobotę wcześnie rano, żeby na miejscu być zaraz po dziesiątej.

Obiad zjedliśmy w restauracji na Starym Mieście

polecane restauracje w toruniu - stare miastoTo była naprawdę wspaniała rodzinna wycieczka. Zajechaliśmy na miejsce rano, czyli zgodnie z planem. Do południa zwiedzaliśmy słynną fabrykę pierniczków. Potem poszliśmy spacerkiem zobaczyć tamtejszą Starówkę. Nawet nie wiedziałem, że Toruń jest takim pięknym miastem. Chodziliśmy po Toruniu od rana, więc byliśmy bardzo głodni. Szybko znalazłem w internecie polecane restauracje w Toruniu – Stare Miasto to miejsce, w którym było ich kilka. Wybraliśmy jedną i udaliśmy się tam na piechotę oczywiście, bo samochód zostawiliśmy na dużym parkingu pod miastem. Obiad zjedliśmy sobie około trzynastej i była to prawdziwa kulinarna uczta dla podniebienia. Potem na spokojnie zwiedzaliśmy sobie dalej to piękne miasto. To była bardzo fajna wycieczka, w której mieliśmy dla siebie mnóstwo czasu. Nigdzie się nie śpieszyliśmy tylko na spokojnie spacerowaliśmy sobie po całym Toruniu, a raczej po jego ścisłym centrum. Około siedemnastej wyjechaliśmy do domu, do którego dotarliśmy na dwudziestą. To był wspaniały dzień.

Po powrocie byliśmy bardzo zmęczeni, ale niesamowicie szczęśliwi. Toruń to piękne miasto, które na pewno warto odwiedzić. Na uwagę na pewno zasługują restauracje, w których można zjeść wyśmienite jedzenie. Wycieczka bardzo nam się podobała i pomyśleliśmy, że w kolejny wolny weekend znowu wybierzemy się na taki jednodniowy rodzinny wypad bez pośpiechu i nerwów.