Zakup polecanej żywności bezglutenowej

Osoby chorujące na celiakię lub borykające się z nietolerancją, lub alergią na gluten muszą przykładać bardzo dużą uwagę na to, co kładą na swój talerz. Spożycie zakazanych dla nich produktów może skończyć się bólami brzucha lub dużo poważniejszymi konsekwencjami. Na szczęście, na rynku znajdziemy wiele bezglutenowych odpowiedników konwencjonalnej żywności.

Pyszna i polecana bezglutenowa żywność

bezglutenowa żywność W sklepach znajdziemy pyszną, ale i zdrową żywność pozbawioną glutenu. Takie produkty nie będą zawierały zbóż takich jak pszenica, owies, żyto czy jęczmień. Osoby unikające gultnu bezwzględnie nie będa spożywały klasycznego pszennego pieczywa, ciast i innych wypieków takich jak naleśniki, placki czy płatki śniadaniowe. Na szczęście, znajdziemy wiele alternatyw do tych pysznych produktów. I tak, możemy wybierać spośród produktów zawierających zamienniki bazujące na zbożach takich jak kukurydza, gryka, proso, amarantus czy sorgo. Z powodzeniem możemy spożywać ryż, amarantus, kasze jaglaną czy bezglutenowe mąki takie jak mąka kasztanowa, jaglana, ryżowa czy skrobia kukurydziana. Na bazie tych produktów możemy także samodzielnie przygotować pyszne pieczywo, domowe ciasta i słodkości. Świetnie wychodzą na ich podstawie płatki śniadaniowe takie jak bezglutenowa granola czy jaglanki. Warto szukać przepisów na takie domowe potrawy na blogach kulinarnych zajmujących się tematyką żywności bezglutenowej czy w wielu książkach kulinarnych poświęconych temu tematowi. Taka polecana żywność bezglutenowa zapewni nam zdrowie i wpłynie na nasze dobre samopoczucie.

Zamiana klasycznych produktów żywnościowych na te bezglutenowe jest bardzo prosta. Kluczowe będzie zamienienie zbóż zawierających gluten na inne. Nasze posiłki możemy komponować na podstawie mąki jaglanej czy kukurydzianej, a także z powodzeniem spożywać ryż, amarantus, kasze jaglaną, mąkę kasztanową czy proso.